Jak mogę stworzyć swoje CV?

Stworzenie skutecznego CV przy pomocy serwisu Cveasy.pl jest bardzo proste i można to zrobić w zaledwie 10 krokach.

W tym artykule znajdziesz omówienie wszystkich najważniejszych elementów naszego edytora CV od początku do końca procesu.

Krok 1: Wybierz szablon i akcent kolorystyczny

Rozpocznij proces tworzenia swojego CV od wyboru szablonu związanego z daną branżą. Nie musisz martwić się zbytnio o wybór szablonu na początku procesu. Uruchomiliśmy również nasze niestandardowe narzędzie do wybierania kolorów umożliwiające szeroki wybór stopniowanych kolorów. Tworzenie unikalnego CV jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

Krok 2: Podaj swoje dane osobowe

W zależności od kraju lub branży, niektóre pola znajdujące się w tej sekcji mogą być ważniejsze od innych. Nie musisz wypełniać wszystkich pól - możesz je omijać lub pozostawiać je puste. Pamiętaj o tym, że to jest pierwsze miejsce, na które spojrzy potencjalny pracodawca, dlatego warto zadbać o jak najlepsze pierwsze wrażenie.  

Warto zwrócić uwagę na poniższe pola w sekcji „Dane osobowe”:

  • Nazwa stanowiska - w tym polu powinna znaleźć się nazwa stanowiska, na które aplikujesz lub o które się ubiegasz. Treść tego pola znajduje się w nagłówku CV i stanowi doskonały sposób na dostosowanie go do każdej aplikacji.
  • Zdjęcie - jeśli posiadasz profesjonalne zdjęcie, możesz je dodać w tej sekcji. Niektóre z dostępnych szablonów zostały opracowane z myślą o dodawaniu zdjęć, inne nie obsługują zapewniają tej możliwości. 

Krok 3: Napisz krótkie podsumowanie

Podsumowanie to świetny sposób na przykucie uwagi czytelnika przy pomocy 3–4 prostych zdań na temat Twojej kariery zawodowej, informacji, dlaczego nadajesz się na dane stanowisko, i planów na przyszłość. 

Krok 4: Dodaj linki

Dodanie odnośników to doskonały sposób na poradzenie sobie z ograniczonym miejscem w CV. Możesz dodać dodatkowe informacje, zamieszczając linki do profili w mediach społecznościowych, własnej strony internetowej lub portfolio w Internecie.  

Krok 5: Dodaj historię zatrudnienia

To najważniejsza część Twojego CV. W tym miejscu należy dodać informacje na temat doświadczenia zawodowego związanego ze stanowiskiem, na które aplikujesz, z ostatnich dziesięciu lat.  Tutaj możesz zapoznać się z pomocnym artykułem na temat tego, kiedy należy, a kiedy nie warto zamieszczać informacji na temat wszystkich stanowisk z przeszłości w swoim CV.

W większości przykładów nowoczesnych życiorysów autorzy wykorzystują punktowane listy i słowa kluczowe, a także skupiają się na rezultatach. Najwięcej trudności w wypełnianiu tej części CV sprawia zazwyczaj znalezienie najlepszego sposobu na opisanie doświadczenia przy pomocy jJak najmniejszej liczby słów, jednocześnie pokazując, że dzięki niemu posiadasz odpowiednie umiejętności, które pozwolą Ci sprawdzić się na stanowisku, na Kktóre aplikujesz. 

Jeśli utkniesz w miejscu, spójrz na opis poprzedniego stanowiska lub ogłoszenie na temat nowego stanowiska i zobacz, w jaki sposób wykorzystują one wypunktowane listy w celu określenia wymagań. Twoje CV powinno mieć podobny format z podobnymi słowami kluczowymi.

Pamiętaj, że obecnie oferujemy gotowe zwroty, które ułatwią Ci napisanie CV! Jak to działa? Uzupełniając swoją „Historię zatrudnienia”, zobaczysz teraz guzik + „Wstaw gotowe zwroty”. Wystarczy go kliknąć, poszukać konkretnego stanowiska lub zawodu, a nasz kreator CV pomoże Ci znaleźć odpowiedni zwrot. To szybkie, proste i pomocne!

Patrz poniższy zrzut ekranu:

Krok 6: Dodaj informacje o wykształceniu

Podstawowa zasada brzmi: zawsze umieszczaj w CV informacje na temat wykształcenia najwyższego stopnia. W praktyce oznacza to, że jeśli posiadasz tytuł magistra, nie musisz umieszczać informacji na temat swojego liceum lub nawet licencjatu. Pamiętaj, miejsce w CV jest ograniczone. Jeśli masz naprawdę rozległe doświadczenie zawodowe, dołączanie szczegółowych informacji na temat całego procesu edukacji naprawdę nie jest konieczne. 

Jednak w sytuacji, gdy przygotowujesz CV, starając się o swoją pierwszą pracę po ukończeniu edukacji, warto poświęcić nieco miejsca w tej sekcji na opisanie doświadczeń zgromadzonych cacasie procesw szkole.

Krok 7: Wymień swoje umiejętności

Sekcja umiejętności doskonale umożliwia zaprezentowanie wielu informacji na własny temat w formacie, który wymaga niewielu słów i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Nasze szablony zostały opracowane z myślą o wizualizacji poziomu doświadczenia w poszczególnych umiejętnościach. Umiejętności mogą również posłużyć jako skuteczny sposób optymalizacji CV przy pomocy stosownych słów kluczowych.

  • Kolejną przydatną nową funkcją naszego kreatora CV jest narzędzie sugerujące umiejętności, które należy zamieścić na CV. Zorientowanie się, jakie umiejętności warto wymienić, może nastręczyć trudności, ale za pomocą specjalnych algorytmów uczenia maszynowego CVeasy.pl pracę tę wykona za Ciebie. Nasz kreator CV automatycznie zasugeruje stosowne umiejętności u góry sekcji. Gdy je dodasz, system ponownie przeanalizuje informacje i zaproponuje kolejne umiejętności, które możesz odpowiednio rozmieścić, a następnie zaznaczyć, na jakim poziomie nimi dysponujesz.

Na przykład umiejętności, które kierownik sprzedaży może dodać do swojego CV, mogą obejmować między innymi: Sprzedaż, systemy CRM, rozwój sprzedaży, zarządzanie sprzedażą, Salesforce, Paleipline beoordeling Pipeline Review Pipeline Review Paleidel Zapoznaj się z naszym zbiorem przykładowych CV aby znaleźć wśród nich umiejętności odnoszące się do Twojej branży. Możesz także zdać się na nasze narzędzie do sugerowania umiejętności, które wykona tę pracę za Ciebie.

Krok 8: Dodaj sekcje specjalne i dostosuj układ graficzny

W dolnej części edytora znajduje się kilka opcjonalnych sekcji, wśród których możesz znaleźć między innymi kursy, referencje , języki, zajęcia dodatkowe oraz staże.

Możesz także dodać własną sekcję i nadać jej dowolną nazwę. Kiedy zakończysz dodawanie sekcji specjalnych, możesz zmienić kolejność wyświetlania wszystkich sekcji w swoim CV.

Nasz edytor tytułów sekcji to kolejny sposób na ułatwienie pisania CV, dzięki któremu dostosujesz CV do własnych upodobań. Możesz łatwo zmieniać nazwy i edytować tytuły sekcji w zależności od swoich potrzeb i celów CV.

Krok 9: Edycja, edycja i jeszcze raz edycja

To jeden z najważniejszych etapów. Zanim zdecydujesz się wysłać swoje CV, poświęć czas na jego sprawdzenie oraz edycję. Przeczytaj je od końca. Przeczytaj je jeszcze raz na głos. Poproś znajomych o przejrzenie Twojego CV. Naprawdę łatwo jest popełnić literówkę i nie zauważyć tego, dopóki nieaż będzie za późno. Staramy się uwzględnić jak najwięcej narzędzi do sprawdzania pisowni, jednak nie możesz polegać wyłącznie na aplikacji lub module sprawdzania pisowni mieżdziejniejnéjnéjdziejnewyśniejnewiński

Zapewne także zdarzy się, że liczba informacji w Twoim życiorysie będzie zbyt duża w stosunku do dostępnego miejsca. Ponowne przejście przez cały proces i usunięcie z CV niepotrzebnych informacji to kluczowy etap na drodze do stworzenia precyzyjnego i skutecznego życiorysu.

Krok 10: Pobierz, udostępnij

Po zakończeniu edycji swojego CV możesz zdecydować się na jeden z następujących kroków:

Zachęcamy osoby odwiedzające naszą stronę do sprawdzenia ilości przyznawanych nam gwiazdek w recenzjach serwisu Trustpilot. Dokładamy starań, żeby Cię zadowolić, i cieszymy się, że potrafimy to zrobić.

Z radością oferujemy Ci teraz funkcję eksportu Docx (Word) dla naszego popularnego szablonu „Going to Dublin”. Ale i tak nie musisz się za bardzo przejmować wyborem szablonu. Po dodaniu szczegółów CV możesz łatwo zmienić szablon lub odpowiednio dopasować kolejność sekcji w CV.

Dopasuj swój list motywacyjny do CV

Pamiętaj, że oferujemy teraz 18 wyjątkowych szablonów listów motywacyjnych, które będą towarzyszyć Twojemu CV. Są eleganckie i nowoczesne i pasują do naszych szablonów CV, dzięki czemu Twoje aplikacje wyróżniają się jeszcze bardziej. Wystarczy kliknąć zakładkę List motywacyjny na pulpicie nawigacyjnym, by rozpocząć tworzenie idealnego listu motywacyjnego i zwiększyć profesjonalność aplikacji. Możesz nawet połączyć swoje CV i list motywacyjny w jeden dokument i wysłać go potencjalnym pracodawcom. Ta opcja scalania PDF nie tylko zwiększa Twoją wygodę, ale i wygodę rekruterów, a to jest korzystne dla wszystkich!

Nie zapomnij skorzystać z naszej nowej funkcji Statystyki, która umożliwia śledzenie odsłon CV w perspektywie krótko- i długoterminowej. Dowiedz się, jak długo ktoś przeglądał Twoje CV i z jakiego miejsca. Umiejętność rozpoznawania globalnych możliwości w oparciu o miasto / kraj przeglądających Twoje CV pomoże Ci nie przegapić zainteresowanych rekruterów!

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami