Jak mogę dostosować swoje CV?

Nasze szablony CV dostępne w serwisie zostały opracowane z myślą o zapewnieniu najlepszego wyglądu Twojego życiorysu oraz dopasowywaniu się do dodawanej treści. Poniżej znajduje się kilka sposobów, które możesz wykorzystać w celu dopasowania swojego CV do swoich potrzeb. 

Dostosowanie układu

Istnieje kilka sposobów, które możesz wykorzystać w celu dopasowania układu swojego CV do swoich potrzeb, między innymi:

  • Zmiana kolejności sekcji* – Kolejność wszystkich sekcji znajdujących się poniżej podsumowania w głównej kolumnie życiorysu może zostać zmieniona. W celu zmiany kolejności sekcji, najedź kursorem myszy na tytuł sekcji – wyświetli się strzałka, za pomocą której możesz przesunąć poszczególne sekcje w górę lub w dół. Szczegóły znajdują się na zrzutach ekranu poniżej.

  • Change the Language - Dowiedz się więcej na temat zmiany języka w Twoim CV tutaj.
  • Pomiń sekcje i pola – Możesz wyłączyć poszczególne sekcje lub pola ze swojego życiorysu, jeśli pozostawisz je puste. Pominięte elementy lub sekcje są automatycznie usuwane z życiorysu.
  • Dodaj linki – Możesz dodać linki do swojego profilu w serwisie LinkedIn, portfolio w Internecie i itd w sekcji zawierającej Twoje dane osobowe.
  • Dodaj/usuń zdjęcie – Niektóre szablony zostały zaprojektowane z myślą o dodaniu zdjęcia, jednak możesz zawsze usunąć zdjęcie z dowolnego szablonu. Możesz także edytować zdjęcia i usuwać tło, aby uzyskać profesjonalny wygląd. Przeczytaj więcej na temat dodawania lub edytowania zdjęć tutaj.
  • Zmień motyw szablonu / kolor – Dowiedz się więcej na temat zmiany szablonu i dostosowywania kolorów tutaj.
  • Skorzystaj z naszego łatwego w użyciu narzędzia do kolorów, aby ożywić swoje CV.
  • Dodaj kolorowe paski o różnym natężeniu koloru, aby wizualnie pokazać swój poziom umiejętności – tę funkcję można znaleźć na pasku bocznym w rubryce języki / umiejętności.
  • Obrazy awatarów użytkowników w większości naszych szablonów są opcjonalną acz stylową personalizacją.

* Obecnie nie jest możliwa zmiana układu graficznego danych osobowych, podsumowania, zainteresowań ani umiejętności. Na przykład nie możesz przesunąć sekcji umiejętności z prawej strony na lewą stronę, dodać marginesu lub podziału na strony. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli dodać więcej opcji umożliwiających dostosowanie układu graficznego Twojego CV. 

Jak dodać sekcję niestandardową?

Kolejnym doskonałym sposobem na dostosowanie CV do własnych potrzeb jest dodanie niestandardowych sekcji. Jeśli dodasz taką sekcję, możesz nazwać ją w dowolny sposób. Aby dodać sekcję niestandardową, przewiń edytor CV aż do końca, gdzie znajdziesz różne opcje dodawania nowych sekcji.

Czcionki i rozmiary czcionek

Obecnie użytkownicy nie mogą zmieniać kroju pisma ani rozmiarów czcionek w CV ani w listach motywacyjnych. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli dodać więcej opcji umożliwiających dostosowanie czcionek do potrzeb użytkowników. W międzyczasie zachęcamy do eksperymentowania z różnymi dostępnymi szablonami, które wykorzystują nieco inne czcionki. 

Jak stworzyć CV o objętości jednej strony

Idealne CV nie przekracza objętością jednej strony. Aby to osiągnąć, skup się na najważniejszych informacjach, a pomiń niepotrzebne i takie, które nie wpływają korzystnie na Twój życiorys. Zwróć uwagę na to, że nie da się zmienić rozmiarów czcionki, żeby zmniejszyć objętość tekstu.

Pamiętaj, aby edytować też list motywacyjny! Tworzenie imponującego listu motywacyjnego stało się niezwykle proste, a teraz możesz w dodatku dobrać jego szablon do szablonu CV za pomocą jednego kliknięcia. Zawsze zalecamy odpowiednie dostosowywanie listów motywacyjnych do konkretnych aplikacji, aby zwiększyć szansę zatrudnienia. Gromadzenie listów motywacyjnych na pulpicie nawigacyjnym pomaga w uzyskaniu spójnego wyglądu i utrzymania porządku w aplikacjach!

I nie zapominaj, że możesz teraz połączyć swoje CV i list motywacyjny, uzyskując jeden plik PDF! To niezwykle wygodne! Tę nową funkcję znajdziesz w menu pod „Więcej” po prawej stronie podglądu CV / listu motywacyjnego. Następnie po prostu wybierz dokumenty, które chcesz połączyć, i gotowe!

Skorzystaj z naszej opcji „Odstęp między wierszami”, która umożliwi Ci zmianę odstępu między wierszami w Twoim CV od -50% do +50% przez każdorazowe dostosowanie o 25%. Wystarczy wejść do Edytora, kliknąć guzik „Wybierz szablon” po prawej stronie na dole ekranu. Na górze ekranu znajdziesz opcję „Odstęp między wierszami”, którą można obsługiwać prostym kliknięciem. 

Patrz poniższy zrzut ekranu:

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami